fake rolex rolex replica replica rolex replica rolex watches fake rolex rolex replica replica rolex replica uhren kaufen replica watches rolex replica

دموی فایروال Pfsense UTM

همچنان با آموزش تصویری و گام به گام فایروال Open suorce و رایگان Pfsense با شما هستیم. در این بخش قصد داریم نحوه انجام Port forward و تنظیمات NAT در پی اف سنس را به شما عزیزان آموزش دهیم. آشنایی با این مفاهیم کاربردی در فایروال پی اف سنس از ملزومات نصب و راه اندازی این تجهیز در زیرساخت شبکه کامپیوتری می باشد. با ما همراه باشید.

منوی Firewall

شما در این منو با گزینه های مهمی همچون Aliases, Rule و NAT روبه رو خواهید بود که هریک به نوبه خود وظایف مهمی را بر عهده دارند. در این بخش از آموزش رایگان و تصویری فایروال منبع باز Pfsense  قصد داریم به تشریح و توضیح NAT بپردازیم.

با راه اندازی Pfsense و دارا بودن دو کارت شبکه WAN و LAN، کاربران شبکه LAN به طور پیش فرض به اینترنت دسترسی خواهند داشت و نیازی به نوشتن NAT بدین منظور نخواهد بود. اما موارد بسیار دیگری در شبکه وجود دارد که شما را به این گزینه و این منو هدایت خواهد کرد.

برای دسترسی به امکانات NAT و گزینه های موجود در آن وارد منوی Firewall شده و گزینه  NAT را انتخاب کنید. 

ا آموزش تصویری و گام به گام فایروال Open suorce و رایگان Pfsense با شما هستیم. در این بخش قصد داریم نحوه انجام Port forward و تنظیمات NAT در پی اف سنس را به شما عزیزان آموزش دهیم. آشنایی با این مفاهیم کاربردی در فایروال پی اف سنس از ملزومات نصب و راه اندازی این تجهیز در زیرساخت شبکه کامپیوتری می باشد.

در این بخش شما با چهار گزینه رو به رو خواهید بود که در این قسمت قصد داریم به تشریح آنها بپردازیم.

port Forward

در تمامی فایروال ها از پورت فوروارد به منظور انتقال درخواست ها از یک پورت و IP خاص استفاده می شود. برای افزودن یک دستور جدید در این بخش بر روی گزینه Add کلیک کنید.

 گزینه های مهمی همچون Aliases, Rule و NAT روبه رو خواهید بود که هریک به نوبه خود وظایف مهمی را بر عهده دارند. در این بخش از آموزش رایگان و تصویری فایروال منبع باز Pfsense  قصد داریم به تشریح و توضیح NAT بپردازیم.

گزینه هایی که در این صفحه با آن رو به رو خواهید شد عبارتند از:
Disable: در صورتی که به این رول نیازی نداشته باشید نیازی به حذف آن نیست. شما می توانید به کمک این گزینه به طور موقت آن را غیرفعال کنید.

NO RDR: این گزینه به منظور عدم استفاده از بخش Redirect IP تعبیه شده است. به عبارتی زمانی که شما نیازی به استفاده از RDR نداشته باشید می توانید این گزینه را فعال کنید. NO RDR به طور پیش فرض غیر فعال است. با فعال کردن آن گزینه های مربوط به Redirect حذف خواهد شد.

Interface: اینترفیسی را که قصد فعال کردن Port Forward بر روی آن دارید در این بخش انتخاب کنید. به طور پیش فرض گزینه WAN انتخاب شده است.

Source: گزینه سورس در این صفحه به شما اجازه می دهد مبدا ارسال را مشخص کنید. البته در صورت عدم تنظیم دستی آن، گزینه Any انتخاب خواهد شد. با کلیک بر روی گزینه Show Advance این امکان را خواهید یافت تا تنظیمات را به صورت اختصاصی و جزئی تر اعمال کنید. جالب است بدانید که در بخش انتخاب پورت شما می توانید هم شماره پورت موردنظر را وارد نمائید و هم از لیست Other نام پروتکل مرتبط با آن را انتخاب کنید.

 Interface: اینترفیسی را که قصد فعال کردن Port Forward بر روی آن دارید در این بخش انتخاب کنید. به طور پیش فرض گزینه WAN انتخاب شده است.

Destination: در گزینه Destination انتخاب مقصد برای شما امکان پذیر خواهد بود.

پس از اتمام تنظیمات و کلیک بر روی گزینه Save به صفحه ابتدایی هدایت خواهید شد. با این تفاوت که پورت فوروارد شما به عنوان یک رکورد به این صفحه افزوده شده است. همچنین می توانید به کمک دکمه add2.PNG - 4.71 kb رکورد دیگری بعد از این رکورد و یا به کمک دکمه  add1.PNG - 4.14 kb  رکوردی قبل از آن اضافه کنید.