fake rolex rolex replica replica rolex replica rolex watches fake rolex rolex replica replica rolex replica uhren kaufen replica watches rolex replica

خانه

سیتریکس اپلیکیشن دلیوری کنترولر Application Delivery Controller با به اختصار Citrix ADC یک نقطه مرکزی برای دسترسی به کلیه منابع داخل شرکت و سازمان می باشد. اتصال از طریق ClientLess VPN به سادگی امکان اتصال به شبکه مرکزی
سیتریکس اپلیکیشن دلیوری کنترولر Application Delivery Controller با به اختصار Citrix ADC یک نقطه مرکزی برای دسترسی به کلیه منابع داخل شرکت و سازمان می باشد. اتصال از طریق ClientLess VPN به سادگی امکان اتصال به شبکه مرکزی با استفاده از یک وب بروزر را فراهم می کند و پس از آن کاربر قادر خواهد بود به منابع به اشتراک گذاشته شده، نرم افزار کاربردی، اپلیکیشن ها و سرویسهای تحت وب و ... به راحتی دسترسی داشته باشد.
این شیوه پیشرفته دسترسی متمرکز و ایمن که به آسانی از طریق یک بروزر قابل دستیابی است، امکانات گسترده ای چون کلاسترینگ سرور، Load Balancing بر روی سرویس، فایروالینگ برنامه های تحت وب WAF و قابلیت دسترسی پذیری بالا و سرعت بیشتر را نیز فراهم می سازد.
محصولات سری VPX سیتریکس امکان استقرار بر روی پلتفرم های مجازی سازی Vmware ESX و Xenserver و HyperV مایکروسافت را داراست.
سیتریکس نت اسکلر گیتوی برای دسترسی امن به زیرساخت XenApp و XenDesktop مجازی می باشد. کاربر از طریق پلاگین Citrix Receiver و یا اتصال آسان از طریق ClientLess VPN به سادگی می تواند به منابع به اشتراک گذاشته شده، دسک تاپ مجازی VDI و نرم افزارهای پابلیش شده در دیتاسنتر مرکزی شرکت یا سازما
سیتریکس نت اسکلر گیتوی برای دسترسی امن به زیرساخت مجازی XenApp و XenDesktop می باشد. کاربر از طریق پلاگین Citrix Receiver و یا اتصال آسان از طریق ClientLess VPN به سادگی می تواند به منابع به اشتراک گذاشته شده، دسک تاپ مجازی VDI و نرم افزارهای پابلیش شده در دیتاسنتر مرکزی شرکت یا سازمان استفاده نماید.
این شیوه دسترسی که به ICA Proxy شهرت دارد، علاوه بر امنیت بالا امکاناتی چون کلاسترینگ سرورها و لود بالانسینگ دسکت تاپ یا اپلیکیشن مجازی سازی شده با قابلیت دسترسی پذیری بالا و سرعت بیشتر را نیز ارائه می دهد.
کاربر می تواند از طریق هر کلاینتی مانند موبایل، لپ تاپ، تبلت یا PC و با هر سیستم عاملی مانند لینوکس، ویندوز، اندروید و IOS و از هر جایی به منابع دلخواه دسترسی داشته باشد. معماری برنامه پابلیش شده نیز می تواند تحت وب یا تحت ویندوز باشد.
سیتریکس نت اسکلر لود بالانسر Citrix NetScaler Load Balancer ترافیک های ورودی به شبکه یا اپلیکیشن را بین سرویس دهنده های مختلف بر طبق الگوریتم مشخص، مدیریت می کند یا به اصطلاح "بار ترافیکی" را به طور مساوی در بین سرورها پخش می کند.
سیتریکس نت اسکلر لود بالانسر Citrix NetScaler Load Balancer ترافیک های ورودی به شبکه یا اپلیکیشن را بین سرویس دهنده های مختلف بر طبق الگوریتم مشخص، مدیریت می کند یا به اصطلاح "بار ترافیکی" را به طور مساوی در بین سرورها پخش می کند.
پخش کننده هوشمند نت اسکلر، قابلیت دسترسی پذیری بالا Availability و بهبود در پاسخ به درخواست Improves Responsiveness را برای سرویس فراهم می کند. 
یک Load Balancer بین کلاینت ها و سرورها قرار می گیرد و ترافیک ورودی به سمت شبکه یا اپلیکیشن را می پذیرد و آنرا بین سرورها به روش های مختلف پخش می کند و از بروز فاجعه یا Single Point of Failure جلوگیری می کند.
نت اسکلر هم ترافیک در لایه چهار Network & Transport Layer Protocol و هم در لایه هفت و حتی بصورت GSLB یا Geographically Distributed Server Farms مدیریت و سرویس دهی می نماید.
فایروال Citrix NetScaler Web App Firewall می توانید از سرویس ها و اپلیکیشن های تحت وب خود در مقابل حملات DDoS, SQL injection, XSS and SSL attacks به شیوه ای کارآمد محافظت کنید.
با فایروال Citrix NetScaler Web App Firewall می توانید از سرویس ها و اپلیکیشن های تحت وب خود در مقابل حملات DDoS, SQL injection, XSS and SSL attacks به شیوه ای کارآمد محافظت کنید.
این روزها بخش عمده ای از ترافیک اینترنت به حملات "محروم سازی از سرویس" مربوط می شود. از SQL injection attacks برای سرقت اطلاعات مهم و حساس سازمانی گرفته تا Cross Site Scripting (XSS) attacks اجرای اسکریپت های نامعتبر برای فعالیت های خرابکارانه که هر روز بیشتر می شوند.
امروزه دیگر مهم نیست که سایز کسب و کارتان چه اندازه است. هر شرکت یا سازمانی برای در امان ماندن از حملات، نیازمند یک فایروال اپلیکیشن های تحت وب یا همان WAF هست تا به خوبی در مقابل هکرها و روش های جدید Hack مصون بماند. فایروالهای وف تفاوت فاحشی در مقایسه با Network Firewall حتی Next Generation ها دارند.

با قسمتی دیگر از مقاله های آموزش قدم به قدم فایروال رایگان و Open Source پی اف سنس همراه شما هستیم. در این بخش سعی داریم نحوه استفاده از الیاس Aliases را به منظور تنظیمات هر چه بهتر فایروال Pfsesne بررسی کنیم. 

Aliases قابلیتی پرکاربرد در فایروال Pfsesne

انجام امور تکراری و نوشتن رول های مشابه در یک فایروال بسیار زمان گیر و خارج از حوصله به نظر می رسد. تصور کنید نیاز باشد یک رول مشابه را برای تعداد زیادی پورت نامبر و یا IP بنویسید. مسلما این کار شما را خسته خواهد کرد. Pfsense با گنجاندن قابلیت الیاس Aliases در منوی فایروال این امکان را به شما می دهد تا Port ها، IP ها، URL ها و ... را دسته بنده کنید تا پس از این مدیریت آنها برای شما راحت تر باشد.

عملکرد Aliases به این شکل است که شما به طور مثال تعدادی شماره پورت را در یک Aliases قرار داده و یک نام برای آن انتخاب می کنید. حالا به راحتی می توانید رول مورد نظر خود را فقط یکبار نوشته و این Aliases را در آن انتخاب کنید تا عمل مورد نظر شما اعم از Block، Pass یا Reject بر تمامی پورت های موجود در آن اعمال شود.

با قسمتی دیگر از مقاله های آموزش قدم به قدم فایروال رایگان و Open Source پی اف سنس همراه شما هستیم. در این بخش سعی داریم نحوه استفاده از الیاس Aliases را به منظور تنظیمات هر چه بهتر فایروال Pfsesne بررسی کنیم.

همانطور که در تصویر بالا قابل مشاهده است با وارد شدن به صفحه Aliases شما با سه گزینه اصلی روبه رو خواهید بود. IP، Port و URL که میتوانید در هر بخش مجموعه ای از آی پی ها، پورت ها و یا URL ها را وارد نمائید.

برای افزودن یک Alias جدید می توانید از گزینه Add استفاده نمائید. در این صفحه شما باید نام، توضیح و نوع الیاس را تعیین کنید.

با کلیک بر روی گزینه  Type می توانید نوع الیاس را مشخص کنید و همچنین پس از انتخاب آن مجموعه ای از IP ها و یا دیگر موارد مورد نظر را بسته به نوع انتخاب شده، وارد نمائید.

تصویر بالا قابل مشاهده است با وارد شدن به صفحه Aliases شما با سه گزینه اصلی روبه رو خواهید بود. IP، Port و URL که میتوانید در هر بخش مجموعه ای از آی پی ها، پورت ها و یا URL ها را وارد نمائید.

با استفاده از قابلیت Aliases به راحتی می توانید رول های فایروال را طراحی و IP ها و پورت های مورد نظر اختصاص دهید. این امر موجب می گردد تنظیمات فایروال شما قابل فهم بوده و همچنین با سرعت بیشتری انجام شود.