fake rolex rolex replica replica rolex replica rolex watches fake rolex rolex replica replica rolex replica uhren kaufen replica watches rolex replica

مرکز تخصصی امنیت شبکه

با قسمتی دیگر از مقاله های آموزش قدم به قدم فایروال رایگان و Open Source پی اف سنس همراه شما هستیم. در این بخش سعی داریم نحوه استفاده از الیاس Aliases را به منظور تنظیمات هر چه بهتر فایروال Pfsesne بررسی کنیم. 

Aliases قابلیتی پرکاربرد در فایروال Pfsesne

انجام امور تکراری و نوشتن رول های مشابه در یک فایروال بسیار زمان گیر و خارج از حوصله به نظر می رسد. تصور کنید نیاز باشد یک رول مشابه را برای تعداد زیادی پورت نامبر و یا IP بنویسید. مسلما این کار شما را خسته خواهد کرد. Pfsense با گنجاندن قابلیت الیاس Aliases در منوی فایروال این امکان را به شما می دهد تا Port ها، IP ها، URL ها و ... را دسته بنده کنید تا پس از این مدیریت آنها برای شما راحت تر باشد.

عملکرد Aliases به این شکل است که شما به طور مثال تعدادی شماره پورت را در یک Aliases قرار داده و یک نام برای آن انتخاب می کنید. حالا به راحتی می توانید رول مورد نظر خود را فقط یکبار نوشته و این Aliases را در آن انتخاب کنید تا عمل مورد نظر شما اعم از Block، Pass یا Reject بر تمامی پورت های موجود در آن اعمال شود.

با قسمتی دیگر از مقاله های آموزش قدم به قدم فایروال رایگان و Open Source پی اف سنس همراه شما هستیم. در این بخش سعی داریم نحوه استفاده از الیاس Aliases را به منظور تنظیمات هر چه بهتر فایروال Pfsesne بررسی کنیم.

همانطور که در تصویر بالا قابل مشاهده است با وارد شدن به صفحه Aliases شما با سه گزینه اصلی روبه رو خواهید بود. IP، Port و URL که میتوانید در هر بخش مجموعه ای از آی پی ها، پورت ها و یا URL ها را وارد نمائید.

برای افزودن یک Alias جدید می توانید از گزینه Add استفاده نمائید. در این صفحه شما باید نام، توضیح و نوع الیاس را تعیین کنید.

با کلیک بر روی گزینه  Type می توانید نوع الیاس را مشخص کنید و همچنین پس از انتخاب آن مجموعه ای از IP ها و یا دیگر موارد مورد نظر را بسته به نوع انتخاب شده، وارد نمائید.

تصویر بالا قابل مشاهده است با وارد شدن به صفحه Aliases شما با سه گزینه اصلی روبه رو خواهید بود. IP، Port و URL که میتوانید در هر بخش مجموعه ای از آی پی ها، پورت ها و یا URL ها را وارد نمائید.

با استفاده از قابلیت Aliases به راحتی می توانید رول های فایروال را طراحی و IP ها و پورت های مورد نظر اختصاص دهید. این امر موجب می گردد تنظیمات فایروال شما قابل فهم بوده و همچنین با سرعت بیشتری انجام شود.