ماژول سایدبار

This is a sample module published to the sidebar_top position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_bottom position below the menu.

ماژول سایدبار

This is a sample module published to the sidebar_bottom position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_top position below the search.
خانه

سیتریکس اپلیکیشن دلیوری کنترولر Application Delivery Controller با به اختصار Citrix ADC یک نقطه مرکزی برای دسترسی به کلیه منابع داخل شرکت و سازمان می باشد. اتصال از طریق ClientLess VPN به سادگی امکان اتصال به شبکه مرکزی
سیتریکس اپلیکیشن دلیوری کنترولر Application Delivery Controller با به اختصار Citrix ADC یک نقطه مرکزی برای دسترسی به کلیه منابع داخل شرکت و سازمان می باشد. اتصال از طریق ClientLess VPN به سادگی امکان اتصال به شبکه مرکزی با استفاده از یک وب بروزر را فراهم می کند و پس از آن کاربر قادر خواهد بود به منابع به اشتراک گذاشته شده، نرم افزار کاربردی، اپلیکیشن ها و سرویسهای تحت وب و ... به راحتی دسترسی داشته باشد.
این شیوه پیشرفته دسترسی متمرکز و ایمن که به آسانی از طریق یک بروزر قابل دستیابی است، امکانات گسترده ای چون کلاسترینگ سرور، Load Balancing بر روی سرویس، فایروالینگ برنامه های تحت وب WAF و قابلیت دسترسی پذیری بالا و سرعت بیشتر را نیز فراهم می سازد.
محصولات سری VPX سیتریکس امکان استقرار بر روی پلتفرم های مجازی سازی Vmware ESX و Xenserver و HyperV مایکروسافت را داراست.
سیتریکس نت اسکلر گیتوی برای دسترسی امن به زیرساخت XenApp و XenDesktop مجازی می باشد. کاربر از طریق پلاگین Citrix Receiver و یا اتصال آسان از طریق ClientLess VPN به سادگی می تواند به منابع به اشتراک گذاشته شده، دسک تاپ مجازی VDI و نرم افزارهای پابلیش شده در دیتاسنتر مرکزی شرکت یا سازما
سیتریکس نت اسکلر گیتوی برای دسترسی امن به زیرساخت مجازی XenApp و XenDesktop می باشد. کاربر از طریق پلاگین Citrix Receiver و یا اتصال آسان از طریق ClientLess VPN به سادگی می تواند به منابع به اشتراک گذاشته شده، دسک تاپ مجازی VDI و نرم افزارهای پابلیش شده در دیتاسنتر مرکزی شرکت یا سازمان استفاده نماید.
این شیوه دسترسی که به ICA Proxy شهرت دارد، علاوه بر امنیت بالا امکاناتی چون کلاسترینگ سرورها و لود بالانسینگ دسکت تاپ یا اپلیکیشن مجازی سازی شده با قابلیت دسترسی پذیری بالا و سرعت بیشتر را نیز ارائه می دهد.
کاربر می تواند از طریق هر کلاینتی مانند موبایل، لپ تاپ، تبلت یا PC و با هر سیستم عاملی مانند لینوکس، ویندوز، اندروید و IOS و از هر جایی به منابع دلخواه دسترسی داشته باشد. معماری برنامه پابلیش شده نیز می تواند تحت وب یا تحت ویندوز باشد.
سیتریکس نت اسکلر لود بالانسر Citrix NetScaler Load Balancer ترافیک های ورودی به شبکه یا اپلیکیشن را بین سرویس دهنده های مختلف بر طبق الگوریتم مشخص، مدیریت می کند یا به اصطلاح "بار ترافیکی" را به طور مساوی در بین سرورها پخش می کند.
سیتریکس نت اسکلر لود بالانسر Citrix NetScaler Load Balancer ترافیک های ورودی به شبکه یا اپلیکیشن را بین سرویس دهنده های مختلف بر طبق الگوریتم مشخص، مدیریت می کند یا به اصطلاح "بار ترافیکی" را به طور مساوی در بین سرورها پخش می کند.
پخش کننده هوشمند نت اسکلر، قابلیت دسترسی پذیری بالا Availability و بهبود در پاسخ به درخواست Improves Responsiveness را برای سرویس فراهم می کند. 
یک Load Balancer بین کلاینت ها و سرورها قرار می گیرد و ترافیک ورودی به سمت شبکه یا اپلیکیشن را می پذیرد و آنرا بین سرورها به روش های مختلف پخش می کند و از بروز فاجعه یا Single Point of Failure جلوگیری می کند.
نت اسکلر هم ترافیک در لایه چهار Network & Transport Layer Protocol و هم در لایه هفت و حتی بصورت GSLB یا Geographically Distributed Server Farms مدیریت و سرویس دهی می نماید.
فایروال Citrix NetScaler Web App Firewall می توانید از سرویس ها و اپلیکیشن های تحت وب خود در مقابل حملات DDoS, SQL injection, XSS and SSL attacks به شیوه ای کارآمد محافظت کنید.
با فایروال Citrix NetScaler Web App Firewall می توانید از سرویس ها و اپلیکیشن های تحت وب خود در مقابل حملات DDoS, SQL injection, XSS and SSL attacks به شیوه ای کارآمد محافظت کنید.
این روزها بخش عمده ای از ترافیک اینترنت به حملات "محروم سازی از سرویس" مربوط می شود. از SQL injection attacks برای سرقت اطلاعات مهم و حساس سازمانی گرفته تا Cross Site Scripting (XSS) attacks اجرای اسکریپت های نامعتبر برای فعالیت های خرابکارانه که هر روز بیشتر می شوند.
امروزه دیگر مهم نیست که سایز کسب و کارتان چه اندازه است. هر شرکت یا سازمانی برای در امان ماندن از حملات، نیازمند یک فایروال اپلیکیشن های تحت وب یا همان WAF هست تا به خوبی در مقابل هکرها و روش های جدید Hack مصون بماند. فایروالهای وف تفاوت فاحشی در مقایسه با Network Firewall حتی Next Generation ها دارند.

در این مطلب میخواهیم به آموزش تصویری نصب فایروال اپن سورس و رایگان پی اف سنس Pfsense Open Source UTM Firewall With Free License بپردازیم که یکی از راهکارهایی است که در زمینه کنترل پهنای باند کاربران، ایجاد امنیت در شبکه و بسیاری موارد دیگر مانند HA ،Load Balancing و ... توانسته خود را به عنوان یک UTM Firewall کامل و قدرتمند معرفی کند. با سری مقاله های آموزش رایگان و گام به گام PFsense با ما همراه باشید. 

مراحل نصب یو تی ام  فایروال PFsense Free UTM Firewall

 • درابتدای نصب شما با تصویر لوگوی فایوال پی اف سنس Pfsense در محیط  Cammand Prompt رو به رو م یشوید. اقدامی نکنید تا روند نصب فایروال اپن سورس و رایگان پی اف سنس آغاز شود.

 آموزش تصویری نصب فایروال اپن سورس و رایگان پی اف سنس Pfsense Open Source UTM Firewall With Free License بپردازیم که یکی از راهکارهایی است که در زمینه کنترل پهنای باند کاربران، ایجاد امنیت در شبکه و بسیاری موارد دیگر مانند HA ،Load Balancing

 • کمتر از 3 دقیقه زمان نیاز است تا بستر مورد نیاز یو تی ام فایروال PFsense نصب شود. طی این زمان شما می توانید در این محیط تمام پکیج هایی که در جال نصب می باشد Pfsense Open Source UTM Firewall With Free License را مشاهده نمائید.

 یو تی ام فایروال مجانی و اپن سورس پی اف سنس توانسته خود را به عنوان یک UTM Firewall کامل و قدرتمند معرفی کند. با سری مقاله های آموزش رایگان و گام به گام PFsense با ما همراه باشید.

 • پس از اتمام مراحل نصب ابتدایی Pfsense Free UTM Firewall شما وارد یک ویزارد خواهید شد که به طور کلی و در شرایط عادی در طول این Wizard آن را با تنظیمات پیش فرض تایید خواهید کرد. پیغام را تایید نمائید تا وارد ویزارد شوید.

 آموزش تصویری راه اندازی نصب ابتدایی Pfsense Free UTM Firewall

 • در تصویر زیر گزینه نصب فایروال رایگان پی اف سنس Install PFsense را انتخاب و ادامه دهید.

 آموزش تصویری همراه با عکس نصب فایروال رایگان پی اف سنس Install PFsense

 • کیبورد پیش فرض را انتخاب و ادامه دهید.

 درابتدای نصب شما با تصویر لوگوی فایوال پی اف سنس Pfsense در محیط Cammand Prompt رو به رو م یشوید. اقدامی نکنید تا روند نصب فایروال اپن سورس و رایگان پی اف سنس آغاز شود.

 • در حال نصب ...

در این پیغام سیستم به شما اعلام می کند مراحل نصب یو تی ام فایروال پی اف سنس Free UTM Firewall Pfsense به اتمام رسیده است اما در صورت نیاز می توانید برای اعمال برخی تنظیمات وارد محیط Shell شوید

 • در این پیغام سیستم به شما اعلام می کند مراحل نصب یو تی ام فایروال پی اف سنس Free UTM Firewall Pfsense به اتمام رسیده است اما در صورت نیاز می توانید برای اعمال برخی تنظیمات وارد محیط Shell شوید. این پیشنهاد را رد و دکمه NO را بفشارید.

 آموزش تصویری نصب فایروال پی اف سنس (آموزش رایگان یو تی ام PFsense- قسمت دوم)

 • پیغام Reboot را تایید نمائید تا سیستم ری استارت شود.

  در اولین پیغام از شما می خواهد در صورت داشتن Vlan های مختلف در شبکه آنها را معرفی کنید. این پیغام را با No پاسخ دهید. می توانید تنظیمات آن را در WebGUI نیز به راحتی انجام دهید.

 • پس از روشن شدن مجدد سیستم نیاز است برخی تنظیمات ابتدایی فایروال پی اف سنس Pfsense First Configuration Set را در محیط Command Prompt انجام دهید. در اولین پیغام از شما می خواهد در صورت داشتن Vlan های مختلف در شبکه آنها را معرفی کنید. این پیغام را با No پاسخ دهید. می توانید تنظیمات آن را در WebGUI نیز به راحتی انجام دهید.

پس از روشن شدن مجدد سیستم نیاز است برخی تنظیمات ابتدایی فایروال پی اف سنس Pfsense First Configuration Set را در محیط Command Prompt انجام دهید. در اولین پیغام از شما می خواهد در صورت داشتن Vlan های مختلف در شبکه آنها را معرفی کنید

 • در این بخش از نصب و راه اندازی فایروال مجانی پی اف سنس باید کارت شبکه ای که شما را به اینترنت متصل خواهد کرد را معرفی کنید.

 آموزش ویدئویی راه اندازی utm firewall pfsense نصب و راه اندازی فایروال مجانی پی اف سنس باید کارت شبکه ای که شما را به اینترنت متصل خواهد کرد را معرفی کنید.

 • پس از معرفی کارت شبکه WAN فایروال می بایست شبکه داخلی خود را نیز از طریق کارت شبکه LAN به این سرور متصل نمائید. پس این کارت شبکه را به سرور معرفی کنید.

 آموزش اتصال نتورک کارت network kart thdv,hg vhd'hk \d ht sks معرفی کارت شبکه WAN فایروال می بایست شبکه داخلی خود را نیز از طریق کارت شبکه LAN به این سرور متصل نمائید. پس این کارت شبکه را به سرور معرفی کنید.

 • پس تنظیمات سیستم شروع به اعمال تغییرات خواهد کرد.

 یکی از راهکارهایی است که در زمینه کنترل پهنای باند کاربران، ایجاد امنیت در شبکه و بسیاری موارد دیگر مانند HA ،Load Balancing و ... توانسته خود را به عنوان یک UTM Firewall کامل و قدرتمند معرفی کند.

 • و در نهایت شما PFsense را به همراه گزینه های مورد استفاده در اختیار خواهید داشت. پیشنهاد می شود جهت سهولت در عملکرد خود از طریق IP وارد محیط وب شوید و از طریق محیط گرافیکی شروع به کار کنید.

 در نهایت شما PFsense را به همراه گزینه های مورد استفاده در اختیار خواهید داشت. پیشنهاد می شود جهت سهولت در عملکرد خود از طریق IP وارد محیط وب شوید و از طریق محیط گرافیکی شروع به کار کنید.

 دپارتمان امنیت شرکت مهندسی شبکه پال نت، متخخص و مشاور در حوزه امنیت اطلاعات، به همراه تیمی مجرب، طراحی، نصب، پیاده سازی و پشتیبانی فایروال رایگان و منبع باز PFsense را به عنوان راهکار جامع مدیریتی پهنای باند و امنیت در شبکه عهده دار خواهد بود تا اطمینان را به شما هدیه کند.