ماژول سایدبار

This is a sample module published to the sidebar_top position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_bottom position below the menu.

ماژول سایدبار

This is a sample module published to the sidebar_bottom position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_top position below the search.
خانه

سیتریکس اپلیکیشن دلیوری کنترولر Application Delivery Controller با به اختصار Citrix ADC یک نقطه مرکزی برای دسترسی به کلیه منابع داخل شرکت و سازمان می باشد. اتصال از طریق ClientLess VPN به سادگی امکان اتصال به شبکه مرکزی
سیتریکس اپلیکیشن دلیوری کنترولر Application Delivery Controller با به اختصار Citrix ADC یک نقطه مرکزی برای دسترسی به کلیه منابع داخل شرکت و سازمان می باشد. اتصال از طریق ClientLess VPN به سادگی امکان اتصال به شبکه مرکزی با استفاده از یک وب بروزر را فراهم می کند و پس از آن کاربر قادر خواهد بود به منابع به اشتراک گذاشته شده، نرم افزار کاربردی، اپلیکیشن ها و سرویسهای تحت وب و ... به راحتی دسترسی داشته باشد.
این شیوه پیشرفته دسترسی متمرکز و ایمن که به آسانی از طریق یک بروزر قابل دستیابی است، امکانات گسترده ای چون کلاسترینگ سرور، Load Balancing بر روی سرویس، فایروالینگ برنامه های تحت وب WAF و قابلیت دسترسی پذیری بالا و سرعت بیشتر را نیز فراهم می سازد.
محصولات سری VPX سیتریکس امکان استقرار بر روی پلتفرم های مجازی سازی Vmware ESX و Xenserver و HyperV مایکروسافت را داراست.
سیتریکس نت اسکلر گیتوی برای دسترسی امن به زیرساخت XenApp و XenDesktop مجازی می باشد. کاربر از طریق پلاگین Citrix Receiver و یا اتصال آسان از طریق ClientLess VPN به سادگی می تواند به منابع به اشتراک گذاشته شده، دسک تاپ مجازی VDI و نرم افزارهای پابلیش شده در دیتاسنتر مرکزی شرکت یا سازما
سیتریکس نت اسکلر گیتوی برای دسترسی امن به زیرساخت مجازی XenApp و XenDesktop می باشد. کاربر از طریق پلاگین Citrix Receiver و یا اتصال آسان از طریق ClientLess VPN به سادگی می تواند به منابع به اشتراک گذاشته شده، دسک تاپ مجازی VDI و نرم افزارهای پابلیش شده در دیتاسنتر مرکزی شرکت یا سازمان استفاده نماید.
این شیوه دسترسی که به ICA Proxy شهرت دارد، علاوه بر امنیت بالا امکاناتی چون کلاسترینگ سرورها و لود بالانسینگ دسکت تاپ یا اپلیکیشن مجازی سازی شده با قابلیت دسترسی پذیری بالا و سرعت بیشتر را نیز ارائه می دهد.
کاربر می تواند از طریق هر کلاینتی مانند موبایل، لپ تاپ، تبلت یا PC و با هر سیستم عاملی مانند لینوکس، ویندوز، اندروید و IOS و از هر جایی به منابع دلخواه دسترسی داشته باشد. معماری برنامه پابلیش شده نیز می تواند تحت وب یا تحت ویندوز باشد.
سیتریکس نت اسکلر لود بالانسر Citrix NetScaler Load Balancer ترافیک های ورودی به شبکه یا اپلیکیشن را بین سرویس دهنده های مختلف بر طبق الگوریتم مشخص، مدیریت می کند یا به اصطلاح "بار ترافیکی" را به طور مساوی در بین سرورها پخش می کند.
سیتریکس نت اسکلر لود بالانسر Citrix NetScaler Load Balancer ترافیک های ورودی به شبکه یا اپلیکیشن را بین سرویس دهنده های مختلف بر طبق الگوریتم مشخص، مدیریت می کند یا به اصطلاح "بار ترافیکی" را به طور مساوی در بین سرورها پخش می کند.
پخش کننده هوشمند نت اسکلر، قابلیت دسترسی پذیری بالا Availability و بهبود در پاسخ به درخواست Improves Responsiveness را برای سرویس فراهم می کند. 
یک Load Balancer بین کلاینت ها و سرورها قرار می گیرد و ترافیک ورودی به سمت شبکه یا اپلیکیشن را می پذیرد و آنرا بین سرورها به روش های مختلف پخش می کند و از بروز فاجعه یا Single Point of Failure جلوگیری می کند.
نت اسکلر هم ترافیک در لایه چهار Network & Transport Layer Protocol و هم در لایه هفت و حتی بصورت GSLB یا Geographically Distributed Server Farms مدیریت و سرویس دهی می نماید.
فایروال Citrix NetScaler Web App Firewall می توانید از سرویس ها و اپلیکیشن های تحت وب خود در مقابل حملات DDoS, SQL injection, XSS and SSL attacks به شیوه ای کارآمد محافظت کنید.
با فایروال Citrix NetScaler Web App Firewall می توانید از سرویس ها و اپلیکیشن های تحت وب خود در مقابل حملات DDoS, SQL injection, XSS and SSL attacks به شیوه ای کارآمد محافظت کنید.
این روزها بخش عمده ای از ترافیک اینترنت به حملات "محروم سازی از سرویس" مربوط می شود. از SQL injection attacks برای سرقت اطلاعات مهم و حساس سازمانی گرفته تا Cross Site Scripting (XSS) attacks اجرای اسکریپت های نامعتبر برای فعالیت های خرابکارانه که هر روز بیشتر می شوند.
امروزه دیگر مهم نیست که سایز کسب و کارتان چه اندازه است. هر شرکت یا سازمانی برای در امان ماندن از حملات، نیازمند یک فایروال اپلیکیشن های تحت وب یا همان WAF هست تا به خوبی در مقابل هکرها و روش های جدید Hack مصون بماند. فایروالهای وف تفاوت فاحشی در مقایسه با Network Firewall حتی Next Generation ها دارند.

در مطالب آموزشی پیشین، راهنمایی هایی درباره یو تی ام فایروال Open Source و رایگان PFsense را از طریق Wizard ویزارد یا رابط کاربری GUI به شما عزیزان معرفی کردیم. گفته شد این UTM Firewall توانسته با استفاده از امکاناتی نظیر HA، LoadBalancing، Captive Portal و غیره توجه مدیران IT را به خود جلب کند. دپارتمان تخصصی امنیت شرکت مهندسی شبکه پال نت به منظور همراهی با شما عزیزان با سری مقالات آموزش رایگان Pfsense در خدمت شما خواهد بود.

در قسمت قبلی، راهنمایی های لازم درباره نصب سیستم عامل لینوکسی FreeBSD با سورس یو تی ام فایروال PFsense به طور کامل چه از طریق ویزارد Wizad یا کامند پرومپت Command Prompt آموزش داده شد. همانطور که گفته شد پس از نصب ابتدایی می توانید وارد محیط گرافیکی شده و تنظیمات مورد مظر را انجام دهید.

رابط کاربری و گرافیکی وب WebGUI فایروال پی اف سنس

پس از اتمام مراحل نصب Pfsense UTM Firewall شما می توانید با استفاده از مرورگر خود به محیط گرافیکی PFsense متصل شوید. جهت ورود به کنسول مدیریتی پی اف سنس برای اولین بار از نام کاربری Admin و رمز عبور pfsense استفاده نمائید.

 راهنمایی هایی درباره یو تی ام فایروال Open Source و رایگان PFsense را از طریق Wizard ویزلرد یا رابط کاربری GUI به شما عزیزان معرفی کردیم. گفته شد این UTM Firewall توانسته با استفاده از امکاناتی نظیر HA، LoadBalancing، Captive Portal

شما در اولین لاگین به صفحه فایروال Pfsense با یک ویزارد Wizard تنظیماتی رو به رو خواهید شد. تنظیمات پایه را دراین ویزارد انجام دهید.   

  • به فایروال PFsense خوش آمدید.

 راهنمایی های لازم درباره نصب سیستم عامل لینوکسی FreeBSD با سورس یو تی ام فایروال PFsense به طور کامل چه از طریق ویزارد Wizad یا کامند پرومپت Command Prompt آموزش داده شد.

  • در اولین صفحه می توانید نام دامین و همچنین مشخصات DNS را وارد نمائید.

 نصب Pfsense UTM Firewall شما می توانید با استفاده از مرورگر خود به محیط گرافیکی PFsense متصل شوید. جهت ورود به کنسول مدیریتی پی اف سنس برای اولین بار از نام کاربری Admin و رمز عبور pfsense استفاده نمائید.

  • مشخصات NTP و زمان سیستم در UTM Firewall Pfsense را تعیین نمائید.

در صفحه WAN Configure Interface فایروال پی اف سنس باید IP مربوط به کارت شبکه WAN و همچنین Getway آن مشخص شود. تنظیمات PPPOE فایروال Pfsense در همین صفحه تنظیم می شود.

  • در صفحه WAN Configure Interface فایروال پی اف سنس باید IP مربوط به کارت شبکه WAN و همچنین Getway آن مشخص شود. تنظیمات PPPOE فایروال Pfsense در همین صفحه تنظیم می شود. اگر در این بخش گزینه ای را اشتباه تنظیم کردید نگران نباشید. شما بعد ها میتوانید از منوی Interface به این صفحه دسترسی داشته باشید.

  راهنمایی درباره نصب یو تی ام فایروال PFsense به کمک ویزارد (آموزش رایگان PFsense - قسمت سوم)

  • در صفحه بعدی ویزارد تنظیمات فایروال Pfsense شما امکان کانفیگ LAN Interface را خواهید داشت.

 راهنمای گام به گام نصب و راه اندازی فایروال اپن سورس و رایگان پی اف سنس ویزارد تنظیمات فایروال Pfsense شما امکان کانفیگ LAN Interface را خواهید داشت.

  • در آخرین مرحله از نصب و راه اندازی گام به گام فایروال اپن سورس و رایگان Pfsense و به منظور حفظ امنیت فایروال، نیاز است پسورد پیش فرض فایروال پی اف سنس را تغییر دهید.

 در آخرین مرحله از نصب و راه اندازی گام به گام فایروال اپن سورس و رایگان Pfsense و به منظور حفظ امنیت فایروال، نیاز است پسورد پیش فرض فایروال پی اف سنس را تغییر دهید

  • و در آخرین قدم سیستم نیزا به Reboot خواهد داشت.

راهنمایی های لازم درباره نصب سیستم عامل لینوکسی FreeBSD با سورس یو تی ام فایروال PFsense به طور کامل چه از طریق ویزارد Wizad یا کامند پرومپت Command Prompt آموزش داده شد.

تغییرات پایه به درستی اعمال و سیستم با تنظیمات جدید Load شد.

 نصب PFsense به کمک ویزارد (آموزش رایگان فایروال PFsense- قسمت سوم)